ראשי > 1969, מקסיקו - Mexico > דרורי גלבוע – Drori Gilboa

דרורי גלבוע – Drori Gilboa

Druri Gilboa 


בן יעקב וגיקה. נולד ביום ו' באב תש"ח, 11.8.1948 במכסיקו-סיטי, בירת מכסיקו, ועלה לארץ בשנת 1955 עם משפחתו, שהתיישבה בקיבוץ יד מרדכי. הוא התחיל ללמוד בבית-הספר היסודי בקיבוץ ונמנה עם חברת הילדים בקיבוץ. הוא היה חבר טוב וקשור מאוד לחבריו, שהעריכו אותו. אף כי ידוע היה כעומד על שלו וכעקשן, היה מקובל על חברתו. דרורי נמשך לכל היפה בטבע. בהיותו טהור בהליכותיו היה תובע זאת מן הסביבה ובשעה שנראה היה לו כי מקפחים איזה ערך יקר לו, יצא למאבק כאילו על כבודו שלו, אפילו כאשר הדבר פגע במוסכמות המקובלות על החברה. היה צורך לשכנע אותו בנימוקים מתקבלים על דעתו ולא להכניעו בתוקף סמכות. כאשר הוריו עקרו לבאר-שבע, המשיך את לימודיו בבית-הספר "נתיבות" שם. הוא הצטרף לתנועת "השומר הצעיר" בבאר-שבע והיה חבר באגודת רוכבי האופניים של "הפועל". בבאר-שבע חש את ההבדל באורח החיים בין העיר לבין הקיבוץ. לאחר שסיים את לימודיו היסודיים התחיל ללמוד בבית-הספר התיכון המקיף א' שבמקום ובשובו ליד מרדכי סיים את לימודיו התיכוניים בקיבוץ. דרורי חזר לצור מחצבתו ועד מהרה נקלט בין החברים כאילו מעולם לא עזבם. הוא היה איש ההומור הטוב וחבריו אהבו להיות בחברתו. כן היה איש שיחה נעים ודבריו היו קולחים ללא מעצור. הוא ידע לקשור קשרי ידידות אמת וכן ידע להעריך נכונה את יכולתו. הוא היה בעל ביטחון עצמי ולא ידע רגשי נחיתות מה הם. פשוט היה בהליכותיו ומלא שמחת חיים.
דרורי גויס לצה"ל בנובמבר 1966 והוצב לחיל השריון. לא בקלות כבש את מקומו במציאות החדשה, אך רצונו עמד לו והוא גבר על המכשולים. כאשר החליט להתמודד עם האתגר של בית הספר לקצינים, הצליח גם בכך. דרורי נמנה עם המצטיינים שבבוגרי הקורס. מלחמת ששת הימים פרצה כמעט בראשית דרכו הצבאית ובה הגיע לקווי החזית בטבילת אש קשה. כאשר סיים את קורס הקצינים הוצב בעמדת פיקוד ברמת הגולן ודאג לפקודיו ככל יכולתו. מן הרמה עבר לבקעה וידע את טעמה של לחימה קשה. בינתיים התקרב מועד שחרורו מצה"ל ואז התנדב לשרת תקופה נוספת בגלל חוסר במפקדים מנוסים ובייחוד בחזית התעלה. כאשר ביקשו את דרורי לחתום למספר חודשים של שירות קבע למען יוכל לתרום מנסיונו הקרבי בחזית התעלה, השיב: "ראשית, איך יכול אני לעזוב את הפלוגה לפני שהם יורדים לתעלה? ושנית: חברי הטוב מהמשק נפל בתעלה לפני זמן קצר ועלי להשלים את מה שהוא עשה שם". ודרורי קיבל את ההצעה. ימים אחדים לאחר שירד אל החזית הזאת, ביום ו' בכסלו תש"ל (16.11.1969), נפל באזור תעלת סואץ כתוצאה מפגיעת האויב. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות ביד מרדכי.

מודעות פרסומת
:קטגוריות1969, מקסיקו - Mexico
 1. רן מיכלק
  יולי 7, 2008 ב- 7:14 pm

  אני חבר של דרורי מבית הספר ומתנועת השומר הצעיר בבאר שבע.
  לפני ימים מספר ביום 5.7.2008 התקיים לראשונה כנס שלגדוד ניר עוז בבאר שבע, הגדוד של דרורי.
  דרורי חי בלב החברים, לצערי לא נשמר קשר עם בני המשפחה.
  בשנה הבאה ביום ה 40 לנפילתו החברים מתכננים לעלות לקברו.
  חשוב לנו מאד לחדש קשר עם בני משפחה.

 2. הופמן גולדי
  יולי 25, 2008 ב- 9:59 am

  אני בת דודה של דרודי

  בבקשה לשנות את השם בספרדית לDrori

  שנית המשפחה גרה ברחבות אחיו נפתר (אליעז) עלמנתו עפרה ואני וכל השפחה הגרה פה ובחול נשמח להשתתף בהחנות וגם ביום הזיכרון

  תודה

 3. רן מיכלק
  אפריל 10, 2009 ב- 6:46 pm

  שוחחתי עם עופרה גיסתו של דרורי. האזכרה במלאות 40 שנה לנפילתו של דרורי תתקיים ביום שישי ה 20.11.2009 בשעה 11000 בבית העלמין ,בקיבוץ יד מורדכי.
  עופרה תודיע לבני המשפחה, אנחנו נודיע לחברים.

 4. Ruben Kleiman
  אפריל 15, 2013 ב- 1:21 pm

  אני ראובן קליימן. בן דוד של דרורי ממקסיקו שגר עכשיו בישראל. אשמח להשתתף בהחנות באתיד ולכבד זכרונו של דרורי ומשפחתו.

 1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s