ראשי > 1956, ארגנטינה - Argentina > משה ליברזון – Moises Liberson

משה ליברזון – Moises Liberson

אוקטובר 20, 2007

Moises Liberson      moises-liberson_placa.jpg


בן זאב וחנה. נולד ביום י"ט בניסן תרצ"ה (22.4.1935) בבואנוס-איירס שבארגנטינה. כציונים נאמנים נתנו ההורים לבנם חינוך עברי-ציוני החל בגן-הילדים ועד לבית-ספר "ביאליק" שבמקום. כתוצאה מכך היה גאה על יהדותו ועוד בשבתו על ספסל-הלימודים עשה שפטים בתלמיד לא יהודי שהעז לפגוע ביהדותו. היה בוגר בית-ספר "אורט" בארגנטינה ומתוך רצון להכשיר עצמו לעליה לארץ למד את מקצוע-החרטות. עלה לארץ בשנת 1953. בזמן הקצר שהספיק לשבת בה קיים את כל המצוות החלוציות – תחילה בהכשרה בכנרת ובגניגר ולבסוף כחבר קיבוץ ניר-עם. בהיותו החרט היחיד במקום ביקש הקיבוץ לעכבו אצלו אלא שהוא סירב ויצא לצה"ל (בנובמבר 1955). ביום כ"א בתשרי תשי"ז (26.9.1956) היה ראשון המסתערים על מבצר-חוסאן ואף ראשון הנופלים באותו קרב. ערב לפני הקרב לן בבית-הוריו. בחצות קם פתאום והתלבש כדי לצאת. על תמיהת-אביו ושאלתו לאן הוא יוצא ללא קבלת צו אישי, הגיב בתשובה: "אני יכול להונות את המפקד אבל אינני יכול להונות את עצמי". הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול. זכרו הועלה בספרו של אורי מילשטיין, "מלחמות הצנחנים".

מודעות פרסומת
  1. MATHOV
    יוני 9, 2008 ב- 11:18 am

    Moises LIBERSON was a member of the Youth Sionist Organization "Dror" and one of the first to settle in Kibbutz Nir Am with an Argentinian grouop
    Moshito fue un miembro del movimiento Dror. Miembro del primer garin que se asento en el Kibbutz Nir Am, cuando el ya vivia en Holon.
    Lo sobrevvio su hermano Shimon y su hermana menor

  1. No trackbacks yet.
התגובות סגורות.