ראשי > 1988, ארגנטינה - Argentina > ארטור הרסטיג – Arturo Herstig

ארטור הרסטיג – Arturo Herstig

Arturo Herstig 


בן רגינה ומנדל. נולד ביום ט"ז באייר תש"ז, 6.5.1947, בעיירה בדגסטיין שבאוסטריה. הוריו ניצולי השואה נישאו בהונגריה לאחר המלחמה והחליטו להצטרף לבני משפחתם שחיו בארגנטינה. בדרכם שהו כמה חודשים במחנה-מעבר לעקורים באוסטריה. בהיותו בן שנה הגיע ארטור לארגנטינה, שם למד בבית-ספר יסודי ושנה אלקטרוניקה בבית-ספר של 'אורט', אך מכיוון שהיו לו 'ידי זהב' החליט לשנות כיוון, והחל ללמוד את מלאכת הצורפות. ארטור השתייך לתנועת 'המכבי הצעיר' בארגנטינה. בהיותו כבן חמש-עשרה עלתה המשפחה לישראל, גרה כחודשיים בחולון ולבסוף השתקעה בפתח תקווה. בבואם ארצה החל ארטור לעבוד אצל צורף והתכשיטים שעיצב העידו על נפש של אמן יוצר ובעל מעוף.


ארטור גויס לצה"ל ביום 9.2.1965 והתנדב לשרת בחטיבת חיל הרגלים 'גולני'. הוא היה גאה במדיו, לחם במלחמת ששת-הימים ועוטר באות המערכה. לקראת תום שירותו הועבר ארטור לחיל הרפואה ומילא תפקידי מש"ק תברואה ומש"ק רפואה מונעת. בתעודת השחרור מהשירות הסדיר צוינה התנהגותו כטובה והערכת מפקדיו היתה: "ביצע את המוטל עליו לשביעות רצון הממונים".


לאחר השחרור המשיך ארטור לעסוק במקצוע הצורפות, ואף המציא שיטות סודיות להלחמה. בשנת 1968 נשא לאישה אל לילי ובמרוצת השנים נולדו להם בן – לירון ושתי בנות – אילנית ואורית. את כל מרצו וכשרונו היוצר השקיע בדירת המשפחה: הוא בנה את ארונות המטבח, את פינת האוכל הפך לחדר ילדים, ריצף רצפות, בנה אקווריום ענקי בתוך הקיר במו ידיו. כל השכנים בבית המשותף שבו גרו ביקשו לא פעם את עזרתו בנושאים שונים, והוא שמח לעזור. ארטור היה בעל אוהב ואב מסור לבני משפחתו. גם הטיפול בהוריו, שחלו במחלה ממארת, היה על שכמו ועל שכם אישתו, כיוון שאחיו היחיד התגורר בחוץ-לארץ. הוא סעד אותם על מיטת חוליים וניסה להקל ככל יכולתו את רגעי חייו האחרונים של אביו. את שלוש וחצי השנים האחרונות לחייו עשה ארטור במפעל לתכשיטים בעמנואל אשר בשומרון. הוא נסע מדי יום מפתח תקווה לעמנואל ולא חשש כלל לחייו. גם את שירות המילואים עשה ארטור במסגרת חיל הרפואה והתנדב לבצע משימות שונות, שמילא על הצד הטוב ביותר. ביום ה' בטבת תשמ"ט, 13.12.1988, נפל רב-טוראי ארטור הרסטיג בקרב בשומרון והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בפתח תקווה. השאיר אישה, בן ושתי בנות, אם ואח – צביקה.

מודעות פרסומת
  1. עדיין אין תגובות.
  1. No trackbacks yet.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s